
onsemi
Product No:
GBU4D
Manufacturer:
Package:
GBU
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
BRIDGE 1-PH GBU 200V 4A 150C
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.577
1.577
10
1.4136
14.136
100
1.101905
110.1905
500
0.910252
455.126
1000
0.718618
718.618
2000
0.67071
1341.42
5000
0.637174
3185.87
10000
0.613225
6132.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP, GBU |
| Product Status | Not For New Designs |
| Base Product Number | GBU4 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | GBU |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 4 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 4 A |