
Murata Electronics
Product No:
GCM188D70J106ME36J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X7T 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.19665
1.9665
50
0.13148
6.574
100
0.11172
11.172
500
0.07885
39.425
1000
0.068989
68.989
2500
0.065702
164.255
5000
0.060772
303.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GCM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GCM188D70J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7T |