
Murata Electronics
Product No:
GCM188L81H823KA57J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.082UF 50V X8L 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0684
0.684
50
0.03857
1.9285
100
0.03192
3.192
500
0.02242
11.21
1000
0.018554
18.554
2500
0.017271
43.1775
5000
0.015798
78.99
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GCM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.082 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GCM188L81H |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Temperature Coefficient | X8L |