
Murata Electronics
Product No:
GCM188R71H223KA37J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.1463
1.463
50
0.08759
4.3795
100
0.07391
7.391
500
0.050578
25.289
1000
0.044736
44.736
2500
0.042788
106.97
5000
0.038902
194.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GCM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GCM188R71H |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |