
Murata Electronics
Product No:
GCM31CD71H106KE36K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10UF 50V X7T 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.741
0.741
10
0.56335
5.6335
50
0.46816
23.408
100
0.40318
40.318
500
0.312151
156.0755
1000
0.268802
268.802
2500
0.251456
628.64
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GCM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.075" (1.90mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Base Product Number | GCM31CD71H |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7T |