
Murata Electronics
Product No:
GCM31CM8EB476ME07K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 47UF 4V X8M 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.49305
4.9305
50
0.39482
19.741
100
0.33839
33.839
500
0.2679
133.95
1000
0.225596
225.596
2500
0.211498
528.745
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GCM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 47 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Base Product Number | GCM31CM8EB |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Temperature Coefficient | X8M |