
ODU
Product No:
GE1M07-P03LPH9-0000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
ODU MEDI-SNAP,RECEPTACLE, STY E,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.0305
22.0305
10
19.28975
192.8975
25
18.4566
461.415
50
17.86114
893.057
100
17.26568
1726.568
250
16.313134
4078.2835
500
15.836842
7918.421
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | ODU |
| Color | Gray |
| Series | ODU MEDI-SNAP® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | 0 |
| Termination | Solder Cup |
| Applications | Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement |
| Shell Finish | - |
| Cable Opening | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Fastening Type | Push-Pull, Detent Lock |
| Product Status | Active |
| Shell Material | Polysulfone (PSU) |
| Voltage Rating | 48V |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Material | Brass |
| Mounting Feature | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Primary Material | Plastic |
| Ingress Protection | IP64/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Base Product Number | GE1M07-P |
| Number of Positions | 3 |
| Shell Size - Insert | 1 |
| Current Rating (Amps) | 12A |
| Operating Temperature | -50°C ~ 120°C |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Backshell Material, Plating | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |