
Murata Electronics
Product No:
GJM0225C1ER70WB01L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CERAMIC CAP MLCC HIGH-Q 125C
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.266
0.266
10
0.18715
1.8715
50
0.13129
6.5645
100
0.112575
11.2575
500
0.084417
42.2085
1000
0.071288
71.288
2500
0.067536
168.84
5000
0.063783
318.915
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GJM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±0.05pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.7 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |