
Murata Electronics
Product No:
GJM0335C0J220GB01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 22PF 6.3V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.06555
0.6555
50
0.03572
1.786
100
0.02926
2.926
500
0.020881
10.4405
1000
0.016406
16.406
2500
0.014915
37.2875
5000
0.013718
68.59
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GJM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±2% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 22 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | GJM0335C0J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |