
Murata Electronics
Product No:
GJM0335C1E100FB01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER MLCC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0532
0.532
50
0.02907
1.4535
100
0.02375
2.375
500
0.016948
8.474
1000
0.01331
13.31
2500
0.012103
30.2575
5000
0.011134
55.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GJM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±1% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | GJM0335C1E |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |