
Murata Electronics
Product No:
GJM0335C1E1R6CB01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1.6PF 25V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.03325
0.3325
50
0.01786
0.893
100
0.01463
1.463
500
0.010431
5.2155
1000
0.008198
8.198
2500
0.007458
18.645
5000
0.006859
34.295
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GJM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1.6 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | GJM0335C1E |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |