
Murata Electronics
Product No:
GJM0335C1E200JB01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.04275
0.4275
50
0.02337
1.1685
100
0.019095
1.9095
500
0.013623
6.8115
1000
0.010697
10.697
2500
0.009728
24.32
5000
0.008949
44.745
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GJM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 20 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | GJM0335C1E |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |