
Murata Electronics
Product No:
GJM0335C1H6R8BB01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CERAMIC CAP MLCC HIGH-Q 125C
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.05225
0.5225
50
0.0285
1.425
100
0.023275
2.3275
500
0.016644
8.322
1000
0.013072
13.072
2500
0.011884
29.71
5000
0.010934
54.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GJM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 6.8 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |