
Murata Electronics
Product No:
GJM0335C1HR20WB01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.2PF 50V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1235
0.1235
10
0.0855
0.855
50
0.04864
2.432
100
0.04028
4.028
500
0.028215
14.1075
1000
0.02336
23.36
2500
0.021736
54.34
5000
0.019884
99.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GJM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±0.05pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.2 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | GJM0335C1H |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |