
Murata Electronics
Product No:
GJM0335G2A1R0WB01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1PF 100V X8G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.1767
1.767
50
0.11761
5.8805
100
0.09994
9.994
500
0.070547
35.2735
1000
0.061722
61.722
2500
0.058786
146.965
5000
0.054378
271.89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GJM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±0.05pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Temperature Coefficient | X8G |