
Murata Electronics
Product No:
GMA085R71A104MA01T
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0303
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7265
2.7265
10
2.20875
22.0875
50
1.92774
96.387
100
1.686725
168.6725
500
1.285122
642.561
1000
1.124486
1124.486
2500
1.08433
2710.825
5000
1.059174
5295.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0303 (0808 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.031" L x 0.031" W (0.80mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GMA085R71A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |