
Murata Electronics
Product No:
GMA0D3R71A103MA01T
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 10V X7R NONSTND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
400
1.421342
568.5368
800
1.18445
947.56
1200
1.105496
1326.5952
2000
1.066004
2132.008
4000
1.041276
4165.104
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GMA |
| Package | Tray |
| Ratings | - |
| Features | Bonding Mountable |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | Nonstandard SMD |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm) |
| Base Product Number | GMA0D3R71A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |