
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC02CG180G25NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
15000
0.005605
84.075
30000
0.005415
162.45
75000
0.004836
362.7
150000
0.0038
570
375000
0.003562
1335.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±2% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 18 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |