
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC02CG1R0B100NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
15000
0.00436
65.4
30000
0.004132
123.96
75000
0.003705
277.875
105000
0.002945
309.225
150000
0.00285
427.5
375000
0.002736
1026
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |