
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC02CG1R2C25NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
15000
0.004275
64.125
30000
0.00399
119.7
75000
0.00361
270.75
150000
0.002802
420.3
240000
0.002708
649.92
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1.2 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |