
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC02CG1R5C50NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
15000
0.003135
47.025
30000
0.003088
92.64
75000
0.00304
228
105000
0.002992
314.16
150000
0.002898
434.7
375000
0.002736
1026
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1.5 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |