
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC02CG1R8B50NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
15000
0.00646
96.9
30000
0.00626
187.8
75000
0.00551
413.25
105000
0.00455
477.75
150000
0.00437
655.5
375000
0.004085
1531.875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1.8 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |