
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC02X5R225M10NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
10000
0.025175
251.75
30000
0.024035
721.05
80000
0.02185
1748
150000
0.01767
2650.5
380000
0.016768
6371.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.015" (0.39mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |