
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC04CG100D100NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
10000
0.03895
389.5
20000
0.03705
741
30000
0.035055
1051.65
50000
0.03306
1653
100000
0.027835
2783.5
250000
0.02565
6412.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.5pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |