
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC04CG102J100NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
10000
0.00665
66.5
20000
0.00645
129
30000
0.00608
182.4
50000
0.005415
270.75
100000
0.004456
445.6
250000
0.004076
1019
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 1000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |