
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC04CG221J100NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
10000
0.019
190
20000
0.018525
370.5
30000
0.01805
541.5
50000
0.0171
855
100000
0.01425
1425
250000
0.01292
3230
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 220 pF |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |