
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC04CG7R5D50NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
10000
0.0057
57
20000
0.00532
106.4
30000
0.005035
151.05
50000
0.004512
225.6
100000
0.00361
361
250000
0.003325
831.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.5pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 7.5 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |