
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC04X5R335M4R0NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 3.3UF 4V X5R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
10000
0.0475
475
20000
0.0456
912
30000
0.04275
1282.5
50000
0.03895
1947.5
100000
0.0361
3610
250000
0.03515
8787.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |