
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC10CG100J100NT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
4000
0.0057
22.8
8000
0.005605
44.84
12000
0.00551
66.12
28000
0.005462
152.936
100000
0.005368
536.8
200000
0.005178
1035.6
400000
0.004892
1956.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cal-Chip Electronics, Inc. |
| Series | GMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |