
Murata Electronics
Product No:
GMD033R60J104KE11D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.65645
6.5645
50
0.54549
27.2745
100
0.469775
46.9775
500
0.36366
181.83
1000
0.313148
313.148
2500
0.292952
732.38
5000
0.277799
1388.995
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GMD |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Bonding Mountable |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | GMD033R60J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |