GMK107BBJ475KA-T
Taiyo Yuden
Product No:
GMK107BBJ475KA-T
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X5R 0603
Payment:
In Stock : 14492
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number GMK107B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C