GMK107BJ105MA-T
Taiyo Yuden
Product No:
GMK107BJ105MA-T
Description:
CAP CER 1UF 35V X5R 0603
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications SMPS Filtering
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number GMK107B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C