GMK212B7105KG-T
Taiyo Yuden
Product No:
GMK212B7105KG-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1UF 35V X7R 0805
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 338752
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications SMPS Filtering
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number GMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C