GMK316BJ106MLFT
Taiyo Yuden
Product No:
GMK316BJ106MLFT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C