GMK316F475ZGST
Taiyo Yuden
Product No:
GMK316F475ZGST
Description:
CAP CER 4.7UF 35V Y5V 1206
Series M
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number GMK316F
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C