GMK325B7475MNHTR
Taiyo Yuden
Product No:
GMK325B7475MNHTR
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1210
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1036
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Ultra Low ESR
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number GMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C