
Murata Electronics
Product No:
GRM155R61E102KA01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1000PF 25V X5R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.02565
0.2565
50
0.01406
0.703
100
0.0114
1.14
500
0.00817
4.085
1000
0.006422
6.422
2500
0.005833
14.5825
5000
0.005368
26.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Base Product Number | GRM155R61E |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |