
Murata Electronics
Product No:
GRM1885C1H101JA01J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0703
0.703
50
0.03838
1.919
100
0.03135
3.135
500
0.022382
11.191
1000
0.017594
17.594
2500
0.015998
39.995
5000
0.014716
73.58
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 100 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GRM1885C1H |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |