
Murata Electronics
Product No:
GRM1885C2A200JA01J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 20PF 100V C0G/NP0 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1045
0.1045
10
0.07695
0.7695
50
0.04351
2.1755
100
0.0361
3.61
500
0.025308
12.654
1000
0.020957
20.957
2500
0.019504
48.76
5000
0.017841
89.205
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 20 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GRM1885C2A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |