
Murata Electronics
Product No:
GRM188C80J106MEA6J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1235
0.1235
10
0.08645
0.8645
50
0.04902
2.451
100
0.04066
4.066
500
0.028481
14.2405
1000
0.023579
23.579
2500
0.021945
54.8625
5000
0.020074
100.37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GRM188C80J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6S |