
Murata Electronics
Product No:
GRM188C81E475KE11J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.1501
1.501
50
0.08987
4.4935
100
0.075905
7.5905
500
0.051927
25.9635
1000
0.045932
45.932
2500
0.043938
109.845
5000
0.039938
199.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GRM188C81E |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6S |