
Murata Electronics
Product No:
GRM188R61E225KA12J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0665
0.665
50
0.03629
1.8145
100
0.02964
2.964
500
0.021185
10.5925
1000
0.016644
16.644
2500
0.015124
37.81
5000
0.013918
69.59
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GRM188R61E |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |