
Murata Electronics
Product No:
GRM188R6YA475KE15J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X5R 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.209
0.209
10
0.14155
1.4155
50
0.09405
4.7025
100
0.07999
7.999
500
0.05643
28.215
1000
0.049381
49.381
2500
0.047025
117.5625
5000
0.0435
217.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Voltage - Rated | 35V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GRM188R6YA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |