
Murata Electronics
Product No:
GRM188R71A224KA01J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1425
0.1425
10
0.09785
0.9785
50
0.05871
2.9355
100
0.04959
4.959
500
0.033934
16.967
1000
0.03002
30.02
2500
0.028718
71.795
5000
0.026106
130.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | GRM188R71A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |