
Murata Electronics
Product No:
GRM2165C2A272JA01D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.1064
1.064
50
0.06042
3.021
100
0.04997
4.997
500
0.035074
17.537
1000
0.029032
29.032
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 2700 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | GRM2165C2A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |