
Murata Electronics
Product No:
GRM21A5C2E821JWA1J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.228
0.228
10
0.1539
1.539
50
0.10241
5.1205
100
0.08702
8.702
500
0.061408
30.704
1000
0.053742
53.742
2500
0.051176
127.94
5000
0.047338
236.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 820 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Voltage - Rated | 250V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | GRM21A5C2E |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |