
Murata Electronics
Product No:
GRM21BC81A226ME44K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 22UF 10V X6S 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.1919
1.919
50
0.13395
6.6975
100
0.114855
11.4855
500
0.086165
43.0825
1000
0.07276
72.76
2500
0.068932
172.33
5000
0.065104
325.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | GRM21BC81A |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6S |