
Murata Electronics
Product No:
GRT188R60J106ME13J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.209
0.209
10
0.14155
1.4155
50
0.08474
4.237
100
0.07163
7.163
500
0.049001
24.5005
1000
0.043348
43.348
2500
0.041458
103.645
5000
0.037696
188.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | GRT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |