
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
GSOT24C-HE3-18
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3135
3.135
100
0.195225
19.5225
500
0.13357
66.785
1000
0.102742
102.742
2000
0.092473
184.946
5000
0.087334
436.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 235W |
| Base Product Number | GSOT24 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 65pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 27V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 47V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 24V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5A (8/20µs) |