
KEMET
Product No:
GTX-2060-Y00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
EMI-RFI FILTERS 250VAC/560VDC,6A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
28.0915
28.0915
10
27.189
271.89
25
26.28308
657.077
50
25.37678
1268.839
100
22.65788
2265.788
250
22.20473
5551.1825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | GTX |
| Current | 6 A |
| Package | Box |
| Filter Type | Single Phase |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Single Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cUL, TUV, UL |
| Termination Style | Terminal Block |
| Voltage - Rated AC | 250V |
| Voltage - Rated DC | 560V |
| Base Product Number | GTX-2060 |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |